Prokuroria Themelore do të shpalos gjetjet për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit

Prokuroria Themelore në Pejë sot do të shpalosë gjetjet nga hetimi për njërën nga vrasjet më tronditëse të ndodhura në kompetencën territoriale të saj. Nëpërmjet një konference nga ora 15:00, do të jepen detaje nga gjetjet që janë bërë nga vrasja e trefishtë në Gllogjan të Deçanit, ndodhur më 26 nëntor të vitit 2021. Ndryshe,…

Read More

Rasimi ja “fenerat” flokët gruas në një mënyrë shumë interesante

Personazhi i rrjetit social Tik-Tok, e përditëson llogarinë me video të ndryshme të stilit dhe natyres së tij. Në shumë prej videove, ai shfaqet përkrah bashkëshortes së tij gjermane, e cila ndonëse duket serioze, sërish i shkon për shtati, shkruan “Kosovarja”. Rasimi thotë se kujdeset shumë për gruan, e cila punon. Ai, ja bënë punët, dreken,…

Read More

Adriana Matoshi deklaron pasurinë, afro 28 mijë euro të hyra vjetore – shtëpia në pronësi të prindit

Të premten janë publikuar listat e deklarimeve të pasurisë për personat zyrtarë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Aktorja Adriana Matoshi, duke qenë se prej vitit 2021 ushtron profesionin e deputetes në Kuvendin e Kosovës, ka bërë gjithashtu deklarimin e pasurive të paluajtshme dhe të ardhurave vjetore. Adriana ka deklaruar shtëpi 66 metra katrorë në vlerën 400…

Read More

Nita Latifi bënë ndryshimin e madh në pamje pas daljes nga “BBVA”

Nita Latifi, këngëtarja e talentuar nga Kosova, ka qëndruar brenda shtëpisë së “Big Brother VIP Albania” deri në gjysmëfinale. Rrugëtimi i Nites ka qenë mjaftë i diskutuar, e një pjesë e publikut kanë menduar se ajo e meritonte finalen. Këngëtarja Nita Latifi pas daljes nga “BBVA”, po duket krejt ndryshe dhe shumë më bukur, shkruan…

Read More

Flamuri kuq e zi vendoset në një shkëmb në Zveçan, merr vëmendjen e mediave serbe

Një flamur shqiptar është parë në majën e Zveçanit, sipas raportimit të mediumit serb në Kosovë, “Kossev“. Banorët e këtij fshati të komunës së Zveçanit kanë thënë për portalin serb se flamuri me shumë gjasa është vendosur në shkëmb sot, pra disa orë më parë. Flamuri ndodhet në një kodër, pranë një guri që është…

Read More