Prokuroria Themelore do të shpalos gjetjet për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit

Prokuroria Themelore në Pejë sot do të shpalosë gjetjet nga hetimi për njërën nga vrasjet më tronditëse të ndodhura në kompetencën territoriale të saj. Nëpërmjet një konference nga ora 15:00, do të jepen detaje nga gjetjet që janë bërë nga vrasja e trefishtë në Gllogjan të Deçanit, ndodhur më 26 nëntor të vitit 2021. Ndryshe,…

Read More

Flamuri kuq e zi vendoset në një shkëmb në Zveçan, merr vëmendjen e mediave serbe

Një flamur shqiptar është parë në majën e Zveçanit, sipas raportimit të mediumit serb në Kosovë, “Kossev“. Banorët e këtij fshati të komunës së Zveçanit kanë thënë për portalin serb se flamuri me shumë gjasa është vendosur në shkëmb sot, pra disa orë më parë. Flamuri ndodhet në një kodër, pranë një guri që është…

Read More

Grabitja me armë në Prishtinë: Policia jep informacione shtesë

Policia e Kosovës ka njoftuar se i arrestuari në Prizren dyshohet për grabitjen e armatosur që ka ndodhur dje në Prishtinë. Sipas njoftimit të Policisë, D.G është identifikuar pas hetimeve të vazhdueshme. “Në vazhdimësi te veprimeve hetimore nga zyrtarët e njësitit të hetimeve të përgjithshme të Prishtinës, është arritur të identifikohet i dyshuari D.G. si…

Read More

I është dhënë lamtumira e fundit 5 vjeçarit nga Begaj i Vushtrrisë që humbi jetë dje

Me pjesëmarrjen e shumë miqve, familjarëve, dhe të afërmve sot i është dhënë sot lamtumira e fundit Brilant Krasniqit, vogëlushit 5 vjeçar që ndërroi jetë gjatë së djeshme. Varrimi i të ndjerit është bërë sot në varrezat e fshatit Begaj të Vushtrrisë. 5 Vjeçari është raportuar se ka ndërruar jetë dje, ku si shkak dyshohet…

Read More